„Přibližně v polovině listopadu lidé vypozorovali největší teplotní výkyvy a tuhle, řekněme, zásluhu připsali právě svatému Martinovi, kterého tím pasovali na takového vyslance královny dlouhých a mrazivých večerů – zimy," vysvětluje paní Irena z Roudničky, pro kterou jsou lidové zvyky a tradice koníčkem.

Ostatně i z úplně prapůvodní legendy o svatém Martinovi podle jejích slov trochu zebe. „Svatý Martin se narodil na území dnešního Maďarska přibližně ve třetím století. Stal se vojákem jezdectva a sloužil v Itálii. Legenda praví, že jedné chladné noci viděl na ulici mrazem zuboženého žebráka. Neváhal prý a mečem rozetnul svůj jezdecký plášť a polovinu dal  žebrákovi, aby se zahřál. Hned tu noc se mu zjevil Kristus v oné polovině pláště," prozrazuje paní Irena.

Od té doby je tedy svatý Martin patronem jezdců, vojáků, koní, hus a vinařů.

Koleda, koleda a radost do rána

Dříve se ale jmeniny svátého Martina slavily ve velkém. Služebnictvo v tu dobu dostávalo roční mzdu a často odcházelo „za lepším". Celé dny a noci se proto pilo, tančilo a hodovalo. A pokud jste si mysleli, že na koledu se chodí jen o Velikonocích, byli byste ještě před pár stovkami let úplně mimo. Ve středověku totiž bylo běžné koledovat i v dnešní den. Časem ale tento zvyk zapadl.

Svatomartinská koleda se „držela" hlavně ve 14. století a přivydělávali si tak převážně studenti, knězi a nezvykle také katové. Těm účast na tomto svatomartinském veselí ale zakázali staroměstští konšelé v roce 1390.

11 minut, 11 vteřin
Tradičně se první Svatomartinská vína otevírají 11. listopadu v 11 hodin, 11 minut a 11 vteřin na mnoha slavnostních akcích po celé republice. Ani Hradec Králové se této symboliky nevzdá. „Na čas" budou otvírat víno třeba v Primátorce pod terasami.
Zajímá vás, jak se liší pravé Svatomartinské víno od mladého vína? Často pouze ve známce. Oba typy jsou totiž vyrobeny ze stejných hroznů.
První úrodu letošní vinařské sezóny si tak můžete vychutnat už ode dneška pod značkou Svatomartinská. Letos vinaři stočili úctyhodné skoro dva miliony lahví. Takzvaná mladá vína přijdou na řadu později.

Michaela Zumrová