Problém je však v tom, že zastávky linek 11 a 17 jsou od sebe vzdáleny asi kilometr. Na popud zastupitele Vladimíra Springera (HDK) teď radnice jedná s hradeckým Dopravním podnikem o přiblížení linek.

„Dopravní podnik souhlasí se zřízením provizorní točny u Svinarského mostu při dodržení poloměru pro otočení autobusu. Součástí tohoto dočasného opatření bude vybudování točny a přizpůsobení jízdního řádu," uvedla tisková mluvčí radnice Magdaléna Vlčová s dodatkem, že kvůli této záležitosti se již uskutečnilo několik konzultací včetně středeční účasti zástupce dopravního podniku na jednání komise místní samosprávy ve Svinarech.

Výsledek jednání Deníku osvětlil zastupitel Vladimír Springer. „Zástupce dopravního podniku jsme seznámili s požadavkem posunout konečnou zastávku linky 17 od hospody U Pírků směrem k mostu a udělat tam provizorní točnu. Je tu i představa zkoordinovat jízdní řády," uvedl zastupitel s tím, že koncové stanice by se k sobě přiblížily zhruba na 150 metrů.

„Doufáme, že se nám to povede. Dopravní podnik je podle slov náměstka ředitele dopravního podniku Vladimíra Pejřila tomuto kroku nakloněn," dodal Vladimír Springer s tím, že se čeká na výsledek jednání mezi městem, respektive krajem a Správou a údržbou silnic.

Svinarský most je zatím uzavřen na neurčito. Ve hře je stavba nového, ale i provizorního mostu. Nový most má přijít asi na 40 milionů korun. Termín realizace není zatím přesně znám.