To nejlepší z produkce našich zemědělců a potravinářů, spousta zábavy, jídla a dobrého pití. To jsou Královéhradecké dožínky, které se v Hradci tento víkend konají již podeváté.

Každý rok se slavnosti těší návštěvě několika tisíců lidí a organizátoři předpokládají, že tomu bude stejně i letos. Šimkovy sady jsou v rekonstrukci, dožínky se budou slavit na plochách kolem koupaliště Flošna.

Začíná se už v pátek, první den patří těm nejmenším. „Děti ze škol mohou poznat život a práci našich farmářů. Vyzkoušejí si, co budou chtít, k vidění bude zemědělská technika, zvířata a chybět nebudou ani soutěže," zve Stanislava Ervová, organizátorka dožínek a ředitelka společnosti Chovservis a.s.

V sobotu 15. září pak už dožínky pojedou naplno. Na hlavním pódiu vystoupí kromě jiných i Jakub Smolík nebo Karel Kahovec se skupinou George and Beatovens. V pravé poledne se pak začnou rozdávat ceny nejlepším zemědělcům a potravinářům v kraji. Jejich vybrané produkty budete moct samozřejmě ochutnat ve stáncích.

Dále se představí i mažoretkové soubory. Svůj program nabídne rovněž Obec Slováků a pro nejmenší budou připraveny loutkové i hrané pohádky. Průvod vyráží o půl jedenácté od magistrátu.