„Je o něj tak velký zájem, že se odehraje hned ve čtyřech termínech, a to od 13. do 16. května," říká za Střezinu Jitka Hodasová s tím, že představení, ve kterém zatančí prakticky všichni žáci oboru, se jmenuje Spirály fantazie a určitě se bude na co dívat.

Již od čtyř let

Co se týká tance, Střezina má široký záběr. V hodinách se mohou děti naučit klasický, současný i lidový tanec a dokonce i step. Na škole působí folklórní soubor Peciválek, stepařský soubor FidgetyFeet a Taneční studio „Trojka" zaměřené na současný tanec. „Soubory se účastní přehlídek, vystoupení pro veřejnost a ten stepařský sbírá na soutěžích jedno ocenění za druhým," podotýká Jitka Hodasová.

Do hodin taneční výuky je přitom možné přihlásit dítě již od čtyř let. „Je to výborná pohybová příprava pro jakýkoli taneční žánr. Máme zkušené učitelky, které hodiny vedou hravou a zábavnou formou," upřesnila Pavla Cejnarová za taneční obor.

K tanci se hlásí i kluci

Na Střezině se učí tančit také kluci. V chlapeckém kolektivu probíhá výuka akčnější formou, hodně se posiluje a protahuje, hrají se chlapecké pohybové hry s využitím akrobatických prvků, trénují se kotouly, stojky, přemety a skoky.

„Přijďte se na nás podívat do filharmonie nebo na den otevřených dveří – festival Open Dwoor, konaný 26.května v prostorách naší ZUŠ," láká všechny zájemce Jitka Hodasová.