Taneční skupina Diamonds z Nového Bydžova ve čtvrtek 13. června zazářila na prestižní soutěži v Budapešti. Na Mistrovství světa WDA Dance and Fitness World Championship 2024 tanečníci ze ZUŠ Jana Maláta získali zlato hned ve dvou kategoriích - Kids a Adult. K tomu si taneční skupina veze z Maďarska i speciální cenu za nejlepší choreografii a taneční techniku.

„Pro město Nový Bydžov je to obrovský úspěch. Všem, kteří se na úspěchu podílí – trenéři, lektoři, vedení spolku, rodiče, sponzoři a partneři a samozřejmě samotné děti si zaslouží obrovskou pochvalu a poděkování za skvělou reprezentaci našeho města,“ uvedl k účasti na světovém poháru 2. místostarosta Matěj Novotný na webu města.

Jak místostarosta podotýká, vítězství není jen úspěchem pro Diamonds, ale i pro celé město Nový Bydžov. „Je to doklad toho, že tvrdá práce a odhodlání mohou přinést velké úspěchy a že i malé město může konkurovat světovým velikánům. Je to skvělý odrazový můstek před největší světovou taneční soutěží v Los Angeles,“ dodává Novotný.

Finále World of Dance v Los Angeles, kam Diamonds získaly postup díky druhému místu v řeckých Aténách, se bude konat od 27. do 31. července. Cesta za oceán bude ale nákladná, peníze na letenky taneční skupina aktuálně vybírá na portálu Donio.

„Bude to obrovský zážitek a zkušenost! A my se moc těšíme! Děkujeme za finanční podporu městu Nový Bydžov a Královéhradeckému kraji. Budeme se snažit reprezentovat, jak nejlépe umíme - dáme do toho vše,“ říká k finále v Los Angeles vedoucí taneční skupiny Jozef Golian.

Taneční skupina Diamonds se zapsala i do paměti televizních diváků, v roce 2021 vyhrála finále Česko Slovensko má talent.

close Diamonds = vítěz finále Česko Slovensko má talent 2021 info Zdroj: TV JOJ zoom_in Diamonds v roce 2021 na soutěži Česko Slovensko má talent.

Podle místostarosty budou moci lidé vystoupení vítězné taneční skupiny vidět na oslavách 150 let gymnázia a studentské merendě v Novém Bydžově, akce se koná od 20. do 23. června.

Nepřehlédněte: Takřka devadesátiletá milovnice veteránů prohání svou motorku i šedesátkou

Milovníci veteránů v Bydžově plesali radostí. | Video: Deník/Petr Vaňous