Hradecké taneční školy finišují s příjmem uchazečů do tanečních kurzů, které ve většině případů začínají hned v září a končí s nástupem zimní plesové sezony.

„Podzimní kurz máme v podstatě naplněný. Přihlášených děvčat je dostatek, to samé se bohužel nedá říct o chlapcích. Zájem ze strany mladých pánů není obecně tak velký jako ze strany dívek. Ze zkušenosti ale víme, že si pánové dávají s přihláškou většinou na čas. Myslím tedy, že se nám jich ještě do začátku několik přihlásí, a kurz bude vyvážený,“ říká hradecký taneční mistr Miroslav Franc.

„Adal“ nebo „Střelák“ jsou tradiční možnosti, kam v Hradci vyrazit do tanečních. V Adalbertinu začíná kurz 10. září a je rozdělen do deseti lekcí, ve kterých se mladí tanečníci naučí skoro dvě desítky tanců. „Každý, kdo absolvuje taneční, by měl umět základy tanců polka, valčík, waltz, blues, jive, foxtrot, ča–ča, rumba, tango, salsa, mazurka, ale i moderní styly tance jako hip–hop, R´n´B a další,“ doplnil informaci Miroslav Franc.

Druhou hradeckou variantu nabízí taneční škola Krok manželů Krtičkových v prostorách kulturního domu Střelnice. Dva taneční kurzy začínají 3. září od 18.30 a od 20 hodin. Kromě klasických lekcí tance se mohou účastníci kurzu těšit na tématické večery, například květinový nebo černobílý.

Pro mimohradecké zájemce pořádají Jaroslav a Jana Krtičkovi taneční kurzy od 28. srpna v Novém Bydžově, od 5. září ve Smiřicích v kulturním středisku Dvorana a od 9. září rovněž v Třebechovicích pod Orebem.

Taneční mají v naší zemi bohatou tradici, učitelé tance se však shodují, že zájem o ně upadá. Ale pouze u mládeže. Dospělých zájemců je čím dál víc a s každou novou sezonou pro ně vznikají nové kurzy. Zatancovat si tak můžete vyrazit třeba do Adalbertina, na Střelnici nebo do taneční školy Bonstep.

„O kurzy pro dospělé je veliký zájem, dokonce již máme nyní stálou klientelu, která se k nám vrací a neustále se zdokonaluje. Tancování se více než kdy
dříve stává pro lidi zábavou a životním stylem,“ říká Miloslava Němečková z královéhradecké taneční školy Bonstep.

KAROLÍNA KARPAŠOVÁ