V rámci prvního ročníku této soutěže se taneční formace Sen z Hradce Králové zúčastnila nejprve regionálního kola konaného v Chrudimi, kde si vítězstvím vybojovala vstup do semifinále. V tom získala vytančeným prvenstvím titul mistra Čech a zároveň možnost soutěžit v celorepublikovém finále.

První místo ve finále, tedy na květnovém Mistrovství České republiky v Mladé Boleslavi v rámci Czech Dance Tour 2017 znamená pro hradeckou skupinu titul Mistra České republiky v plesových choreografiích a zároveň zisk třetí zlaté medaile na svém kontě v letošním roce.

Tato taneční formace je složena z osmi tanečních párů, které tančí na hudební mix pěti standardních tanců – waltzu, tanga, valčíku, slowfoxu a quickstepu. Trenéry a choreografy Jaroslav a Jana Krtičkovi, kteří jsou sami špičkovými tanečníky a odbornými porotci českých i zahraničních soutěží. Spolu s majitelem taneční školy TAK Dance Krok Tomášem Chmelem se snaží vytvořit párům formace profesionální aranžmá a nejlepší zázemí, protože tančit ve formaci znamená dát do tance nejen svoje taneční schopnosti, sladit se jako pár a zároveň synchronizovat pohyb s ostatními tanečníky formace při přesném dodržení její choreografie.

Formační tancování je nejen o tanci, ale mimo jiné i o disciplíně, fyzické kondici, týmovosti a odolnosti vůči zátěži.

Nutno říci, že všechny protagonisty hradecké formace tančení baví, užívají si pohyb na parketu a sami se o tom můžete případně přesvědčit na plesech, které zpravidla svým předtančením zahajují, nebo jim můžete držet pěsti na tradičním Mezinárodním tanečním festivalu formací v Ústí nad Labem, kterého se pravidelně účastní a který pravidelně ve vánočním čase přenáší Česká televize.   (tc)

Taneční škola TAK Dance Krok Hradec Králové na soutěži Czech Dance Tour.Zdroj: archiv