Lidem z Pouchova se dostala do rukou varianta obchvatu, takzvané severní tangenty, která má vést Pouchovem. Rozzlobila je.
 
Proto zde vzniká občanské sdružení Pouchov pro život. Jeho zakládající členkou je mladá maminka Soňa Blatníková. Severní tangenta je dopravní obchvat, který povede z dálnice u ČKD, kde má být kruhový objezd, přes Plotiště, Plácky, Pouchov a Slatinu. „O tomto řešení se ví už sedm let. A od té doby proti tomu bojujeme. Město nám tehdy slíbilo, že tato varianta bude zamítnuta. A najednou se k ní zase vrací a na názory lidí se vůbec nebere ohled. Severní tangenta se nám nelíbí, rozdělila by Pouchov a udělala z nás jakési ghetto,“ říká Soňa Blatníková. Vysvětluje, že severní tangenta má vést obydlenou částí Pouchova, Ruseckou a Piletickou ulicí a například i horní částí ulice Na Dubech.
 
„Mám dvě malé děti, a už proto jsem proti tomuto řešení. Část, kde bydlíme, bude úplně odříznuta od Pouchova a povalí se tudy kamiony a veškerá doprava. Severní tangenta může podle nás vést v polích za Lochenicemi, a ne obydlenou částí,“ říká. Začátkem listopadu tady proto vznikla petice proti severní tangentě, kterou za dva dny podepsalo už 265 lidí.
 
Problematikou dopravního řešení na Pouchově se proto bude zabývat setkání občanů s hlavním architektem města, které se koná v úterý 4. prosince od 18.30 hodin.