Bývalá tiskárna na starém městě se během několika týdnů promění v centrum, kde se budou scházet tanečníci z hradecké skupiny T–Bass, ale i každý, kdo si bude chtít zařádit a vytancovat.

„Chceme vytvořit centrum, kam bude moci přijít každý. Rád bych, aby fungovalo i jako centrum společenského života, kam by chodili tancovat mladí, ale i jejich rodiče,“ říká Zdeněk Zolman, zakladatel a vedoucí skupiny.

V současné době na osmi stech metrech čtverečních vznikají čtyři sály, včetně jednoho multifunkčního. „Taneční fabrika“ bude disponovat dostatečným zázemím, dětským koutkem s možností hlídání i recepční službou.

Kromě tréninků taneční skupiny zařízení nabídne veřejnosti lekce kondičního tance, cvičení rodičů s dětmi, ale i třeba moderní zumbu. „Jsme otevřeni jakýmkoliv věkovým skupinám, radost z tance může mít každý,“ potvrdil Zolman.

Inspiraci při hledání vhodného místa i zařizování našli tanečníci v podobných centrech v zahraničí, kde jsou již samozřejmostí.

„Není to jen o tanci, je to i komunikační prostředek mezi dospělými a mládeží. Hlásí se nám do kursů i hodně rodičů, lépe se jim pak se svými puberťáky komunikuje, navíc se hýbou a to nikdy není na škodu,“ uzavřel zakladatel T– Bass.