„Naši pracovníci zvětšili časové intervaly pravidelného sečení a zvýšili výšku sekání na 8 centimetrů,“ informovaly Technické služby Hradec Králové na svém webu. Proti panujícímu suchu budou pracovníci technických služeb bojovat i metodou mulčování: „Z důvodu zadržování vody stále zachováme při sekání metodu mulčování.“

Při metodě mulčování se posekaná tráva nesbírá. Mulčování trávy přináší podle technických služeb hned několik benefitů: Například pomáhá zadržovat vláhu v půdě, podporuje rozvoj a odolnost travin - zejména proti suchu, podporuje rozvoj půdních organismů i biodiverzitu půdních organismů a ptactva, navíc je rychlejší a levnější.

Sekačky ale přes léto úplně nevychladnou. Pracovníci technických služeb nyní budou sekat hlavně oblasti s častým výskytem nežádoucího plevele a osin, které vadí pejskařům.

„Volné kapacity využijeme na posílení týmu, který má na starosti zálivku stromů, květin, zavlažovací vaky a údržbu keřů/živých plotů (zejména u výhledu do křižovatek),“ doplnily technické služby.

Zadržovat vodu v půdě pomáhá také mozaikové sečení: