Podobné je to také u umělé drti ekogriti, které se na chodnících a cyklostezkách objevilo 180 oproti loňským 68 metrům krychlovým.

Dlouhá zima nejen posunula jarní čištění města, ale technické služby musely kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám zrušit blokové čištění v sedmnácti lokalitách, vyčistí je až v květnu.

„Letošní zima nám skutečně zkřížila plány. V polovině února už se zdálo, že je po zimě a budeme moci brzy zahájit čištění, ale nakonec jsme ještě 1. dubna vyjížděli na úklid sněhu. Nemohli jsme tudíž přestavět techniku ze zimní údržby na léto a došlo tak ke zpoždění jarního úklidu asi o tři týdny," vysvětlil Pavel Holeček, vedoucí střediska čištění města Technických služeb Hradec Králové.

Technické služby se už také pustily do ručního čištění 330 zastávek MHD, schodišť a přechodů pro chodce, které kvůli bezpečnosti chodců přes zimu notně sypaly.

Problémem při zametání ulic je prašnost, proto městská organizace chystá na příští rok výrazné zlepšení. To chce dokázat pořízením nového silničního zametacího stroje, který hodlá koupit s využitím evropské dotace.   (jap, mv)