Bezpečnost jaderné energie, vodík jako palivo budoucnosti nebo trend energetických společenství - témata, která hýbou odbornou i laickou veřejností, zazní během konference Energetika 2023 tento čtvrtek v hradeckém kongresovém centru Aldis. Se svými příspěvky tady vystoupí známé osobnosti jako jaderná inženýrka Dana Drábová či ekonom Lukáš Kovanda.

„Energetika se za poslední roky stala jedním z nejdůležitějších témat, které společnost ale i jednotlivci řeší. Mám radost, že do Hradce přijdou špičky v oboru, aby řešily například sdílení elektřiny vyrobené solárními panely i budoucnost energetiky jako celku. Konference bude skvělou příležitostí k navázání kontaktů a sdílení zkušeností mezi veřejným i soukromým sektorem," řekl první náměstek hejtmana Pavel Bulíček, pod jehož záštitou se konference Energetika 2023 koná.

Při zastávce v Hradci Králové si premiér Petr Fiala prohlédl rozestavěný fotbalový stadion v Malšovicích.
VIDEO: Mrkněte na nový hradecký fotbalový stadion z ptačí perspektivy

Konference přinese zajímavý program, který se zaměří na aktuální témata v tomto oboru budoucnosti. Akci pořádá Královéhradecký kraj ve spolupráci s Centrem investic, rozvoje a inovací a Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje pro odborníky z oblasti veřejné i podnikatelské sféry.

Uznávaná odbornice na jadernu energii Dana Drábová se zaměří na současný vývoj a budoucnost energetiky. Dopad energetického vývoje na ekonomiku pak bude ústředním tématem přednášky Lukáše Kovandy, hlavního ekonoma Trinity Bank, který v letech 2020–2022 působil v Národní ekonomické radě vlády.

Konference je přístupná pouze registrovaným účastníkům. Více informací najdete na cirihk.cz/konference-energetika-2023.html