Úmorné vedro provázelo sobotní 13. ročník tenisového turnaje osobností ING VIP CUP 2008 na hradeckých kurtech LTC. Organizátor soutěže vybral pro slet celebrit jednoznačně nejteplejší den v roce. Hrálo se ovšem pro dobrou věc, a tak únava šla stranou. Zhruba dvacet známých tváří českého showbyznysu totiž hrálo ve prospěch Nadace Terezy Maxové a Nadace Škola hrou.

Nikoho příliš nepřekvapilo, že vítězství mezi ženami si z Hradce Králové odvezla někdejší hlasatelka České televize Marie Retková ve dvojici s Marcelou Paterovou. Dáma, která při sportu vyrostla a na její postavě je to znát, totiž opravdu umí. Ostatní krásky potěšily v třicetistupňovém vedru leckteré pánské oko především roztomilými miniaturními oblečky.

Pánský tenis měl podstatně energičtější podobu – teplo neteplo snahu vyhrát nezapřel Petr Rychlý, Filip Renč, prošedivělý Luděk Sobota ani europoslanec Oldřich Vlasák. Na rozžhavených hradeckých kurtech nakonec zvítězila hokejová hokejová škola – slavný Pavel Richter ve dvojici se Soňou Špringlovou.
Nejpříjemnější zprávou ze sobotního turnaje, který možná trhl rekord v prodeji vinného střiku a bublinek na kurtech, je pětatřicet tisíc korun pro Nadaci Terezy Maxové a patnáct tisíc pro Nadaci Škola hrou. Vynesla je dražba hokejového dresu Jana Hrdiny a dalších relikvií včetně nádherné fotografie Terezy Maxové.
. . .