„Rada schválila podmínky výběrového řízení na dodavatelskou firmu, práce by mohly začít velmi brzy. Letos se však opravy nestihnou, akce se protáhne ještě do příštího roku,“ uvedl náměstek primátora Josef Malíř.

Přestavba teras by měla přijít na 35 milionů korun bez DPH. Část nákladů chce radnice zaplatit z evropských dotací v rámci Integrovaného plánu rozvoje města. „Při rekonstrukci by mělo dojít především ke statickému zajištění hradeb, které už se začaly bortit na chodník na ulici pod nimi,“ řekl Malíř.

Situace už byla tak vážná, že radnice vloni chodník zahradila, a zastupitelé v září schválili uvolnění 200 tisíc korun na provizorní opravu. „K opravám bychom sáhli už dříve. Hradby však patřily církvi a poměrně dlouho trvalo, než jsme je získali do majetku města,“ tvrdí náměstek.

Přímo na terasách vznikne odpočinková zóna pro veřejnost. Terasy budou přístupné z nového Pivovarského schodiště, které ústí na nádvoří krajského sídla. Radnice podle studie hradeckého architekta Jiřího Krejčíka počítá s lavičkami, zelení a s několika menšími altány.

Město v současnosti opravuje také jižní hradby mezi schodišti Bono Publico a Gočárovo.