Na vánoční dárek v podobě nového autobusového nádraží za téměř 400 milionů korun mohou obyvatelé města zapomenout!
Podle investora stavby, hradeckého dopravního podniku, nedodrží firma Strabag ani druhý termín dokončení 30. listopadu, ke kterému se v létě zavázala městu.

„Stavbu zdržuje montáž ocelové konstrukce střechy. Podle dodavatele by měla skončit až v závěru roku. Pak bude ale ještě následovat montáž střešního pláště, která bude trvat šest týdnů. Vzhledem k počasí se však zřejmě přesune až na jaro,“ řekl ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.
Vedení společnosti Strabag se k dalšímu zpoždění a postupu včera odmítlo vyjádřit. Firmě přitom hrozí, že pokud nádraží nedokončí v termínu, přijde o 80 milionů korun bankovní garance, kterou musela složit před zahájením stavby.

„Termín je pod sankcí. Máme právo ji uplatnit, ale o tom se bude jednat. Při podpisu dodatku smlouvy jsem věřil, že nádraží bude začátkem prosince v provozu. Zatím ale nemám oficiální informace, takže to nebudu komentovat,“ řekl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.
Část nákladů na stavbu chtěl dopravní podnik zaplatit z dotace Evropské unie. Pokud ale nádraží nebude koncem roku stát, s penězi se zřejmě může rozloučit. „Budeme žádat prostřednictvím centra regionálního rozvoje o prodloužení lhůty. Uvidíme, zda na evropské peníze dosáhneme,“ řekl Miloslav Kulich.

Zdržení výstavby přineslo dopravci i další potíže. „Musíme předělat smlouvy na užívání terminálu se čtyřiceti dopravci a nájemci komerčních prostor,“ dodal ředitel.

 

 

 

Strabag nedodrží ani druhý termín stavby nádraží v Hradci Králové

Stavební společnost Strabag nedodrží ani druhý termín výstavby nového autobusového nádraží v Hradci Králové. Původně měl být autobusový terminál za téměř 400 milionů korun hotový do konce srpna, nynější termín je konec listopadu. Vše ale bude zřejmě hotové až na jaře příštího roku. S odvoláním na Dopravní podnik města Hradec Králové (DPMHK) to uvedl dnešní Hradecký deník. Vedení společnosti Strabag se k dalšímu zpoždění odmítlo vyjádřit.

Stavbu zdržuje montáž ocelové konstrukce střechy, která by nyní podle dopravního podniku měla skončit až v závěru roku. "Pak bude ale ještě následovat montáž střešního pláště, která bude trvat šest týdnů. Vzhledem k počasí se však zřejmě přesune až na jaro," řekl ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.

Pokud by se terminál nepodařilo dokončit do konce roku, přišel by dopravní podnik jako investor o dotaci na něj z fondů EU ve výši 62 milionů korun. Firmě Strabag naopak hrozí, že pokud nádraží nedokončí v termínu, přijde o 80 milionů korun bankovní garance, kterou musela složit před zahájením stavby.

Hradec Králové dosud žádné autobusové nádraží nemá, autobusy odjíždějí z provizorních stání před vlakovým nádražím a z nedaleké panelové plochy. Po dokončení terminálu stavbaři upraví také nedaleké Riegrovo náměstí před nádražím Českých drah. Všechny stavební práce by měly podle původního harmonogramu skončit na podzim 2008. (čtk)