Na provizorně řešeném nádraží autobusové i městské hromadné dopravy se většina cestujících nemá při nepříznivém počasí kde schovat. Na Riegrově náměstí je pouze jeden přístřešek, v prostoru u Koruny dva. Pro množství čekajících lidí je tento počet nedostačný.
 
Plochu u hotelu Černigov a polovinu Koruny má od města v pronájmu společnost ČSAD Bus Chrudim.
 
„Obrátil jsem se na hradecký dopravní podnik, ale ti problém řešit nebudou, protože to není jejich věc,“ uvedl provozní společnosti ČSAD Bus Chrudim Jiří Dalecký. Dodal, že jako majitel ploch by se o komfort cestujících mohlo přičinit město.
 
Magistrát jeho podnět odmítá. „Majetkový odbor žádná jednání kvůli pohodlí iniciovat nebude,“ uvedl mluvčí magistrátu Václav Svoboda.
O to, aby se čekající lidé mohli schovat alespoň před deštěm a sněhem, se nakonec postará firma Strabag, jejíž pracovníci terminál budují. Právě stavba terminálu si totiž provizorium vyžádala. Termín jeho dokončení byl odložen až na konec pololetí příštího roku. Podle Jiřího Daleckého zástupci Strabagu slíbili, že v příštím týdnu před hotelem Černigov přibude další čekárna. U Koruny se stav nezmění.