Novým autobusovým nádražím se město bude moci pyšnit na konci května. Dopravnímu podniku, který je investorem stavby, to včera slíbila stavební společnost Strabag.
„Měli jsme dnes další jednání a firma nám upřesnila harmonogram prací, který počítá s dokončením 31. května. Je tam ale spousta podmínek a předpokladů. Zkomplikovat by to mohlo například špatné počasí,“ řekl ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.
Autobusové nádraží mělo v Hradci stát už letos v srpnu. Firma Strabag ale kvůli potížím s výrobou a montáží střešní konstrukce nedodržela ani náhradní termín na konci listopadu. Město proto společnosti vezme bankovní garanci ve výši 80 milionů korun, kterou musela složit před zahájením prací.
Dopravnímu podniku stále hrozí, že přijde o evropskou dotaci dvaašedesát milionů korun. Podmínkou pro přidělení peněz totiž bylo dokončení výstavby do prosince letošního roku. Ministerstvo pro místní rozvoj nyní posunulo termín o čtyři měsíce.
„Po Novém roce bychom rádi oba termíny sladili. Budeme žádat ministerstvo o další prodloužení lhůty. Doufám, že budeme úspěšní,“ dodal šéf dopravního podniku.