I z důvodu této hrozby si ve čtvrtek v útrobách hradeckého Aldisu vyzkoušely složky Integrovaného záchranného systému zásah proti teroristům a evakuaci objektu.

Při hledání ideálního scénáře nemuseli plánovači sahat hluboko do minulosti. Modus operandi vycházel s podobných událostí v minulosti. Sálem kongresového centra duněla hudba a 1600 mladých lidí se dobře bavilo. Zatím si dole u vchodu sundává nezvaný host obnošený kabát a vytahuje zbraň. Bez míření střílí na vše, co se mu postaví do cesty. "Jdu si pro vás. Nikdo se přede mnou neschová," křičí muž, pálí a míří za tóny dunící hudby.

Tanečníci zatím nic netuší, reproduktory vibrují a parket se otřásá pod tanečními kroky. První výstřel do davu, hudba hraje dál. Křik, panika. Ti co se ještě před chvílí oddávali tanci a zábavě úprkem opouštějí sál. Otrlejší vytáčejí linku 158. Chaos. Během několika minut je již na místě zásahová jednotka. Ta probíhá kolem raněných, kteří se doškobrtali do přízemí kongresového centra. Další střelba. Po několikavteřinové přestřelce je útočník zabit. Přijíždějí další policejní jednotky, které následují sanitky a hasiči.

Ilustrační foto
Chtěl po nezletilé sex, nakonec se spokojil s fotografiemi. Dostal podmínku

Práce policistů na místě pokračovala dalším prohledáváním objektu. Zanedlouho byl nalezen druhý podezřelý muž, který u Aldisu manipuloval s nebezpečnou chemickou látkou. Po jeho zneškodnění byli na místo povoláni hasiči s protiplynovým kontejnerem. V ten samý moment již na plné obrátky vykonávaly svou činnost na místě další složky IZS. Rozkládaly se stany a plochu u kongresového centra pokryly lehátka se zraněnými. Ty ven vynášeli nejenom záchranáři, ale i hasiči, policisté a zásahová jednotka. Celá akce trvala jen pár minut.

"Žijeme ve světě, kde se dříve nemyslytelné stalo denní realitou. Věřím, že situace podobná tomuto cvičení v našem kraji nikdy nenastane, ale je nezbytné, abychom byli na takovouto eventualitu připraveni," uvedl hejtman Jiří Štěpán, který ocenil vysoce profesionální přístup všech zainteresovaných složek.

Developerské projekty ve městě rostou jako houby po dešti. Například v Novém Farářství vzniká 11 viladomů s celkem 200 byty.
Byty v Hradci Králové nikdy nestály víc