Tesco na náměstí 28. října se uzavřelo v polovině února letošního. Okamžitě se začalo s vyklízením budovy tak, aby 1. března mohla začít rekonstrukce. „Znovu otevřít bychom chtěli prvního listopadu,“ řekl tehdy Deníku majitel objektu i vedlejšího OC Atrium Martin Nový. Teď už je ale zřejmé, že dnes se neotevře. Rekonstrukce se totiž protáhla.

Stavební povolení, které původně končilo letos v prosinci, si majitel nechal prodloužit o celý jeden rok. Tak dlouhé ale podle všeho zdržení nebude. „Obchod by měl být znovu otevřený v dubnu příštího roku,“ napsal nyní Deníku mluvčí Tesca Václav Koukolíček.

Po dokončení rekonstrukce se podoba obchodního centra značně promění. Výrazně se zmenší prodejní plocha právě supermarketu Tesco. V prvním poschodí jej nahradí jiné obchody, prodejna potravin v přízemí se zmenší. Objekt projde také dalšími změnami.

Přibudou nové prodejní plochy i kanceláře, eskalátory povedou i do druhého patra. Bývalé Tesco se navíc spojí s vedlejším Atriem v jedno velké obchodní centrum.

J.A.R. slavili na jednom břehu.
FOTO: Radnice obhajuje škrty před pořadateli i opozicí