TIBETSKÁ VLAJKA v pondělí zavlála v desítkách měst celé republiky. K tradičním účastníkům celosvětové kampaně Vlajka pro Tibet patří také Hradec Králové. Vlajka se třepotala přímo před budovou magistrátu na třídě ČSA, kde ji ráno pomohli na stožár náměstkové primátora Martin Soukup a Josef Malíř.

Podle primátora krajské metropole Otakara Divíška je vztyčení vlajky vyjádřením sounáležitosti s utlačovaným národem.

ANKETA MEZI STAROSTY: Má Vlajka pro Tibet smysl?

Otakar Divíšek
Hradec Králové

Podle mne mají podobné akce smysl, i když chápu, že vyvěšení vlajky je jenom symbol. Je to připomínka veškerého bezpráví, které se ve světě děje. Nepřipomínáme si tím jen události v Tibetu, ale třeba i v Súdánu nebo v Barmě.

Miroslav Uchytil
Chlumec nad Cidlinou

Letos jsme byli poprvé oficiálně osloveni, ale vlajku jsme nemohli kvůli rekonstrukci fasády městského úřadu vyvěsit. Budovu radnice totiž pokrývá lešení. Akce protestující proti obsazení Tibetu však podporujeme.
Pavel Louda
Nový Bydžov

K akci se připojujeme už několik let a ani letošní rok není výjimkou. Tibetskou vlajku jsme vyvěsili. Dáváme tím najevo, že se někde děje křivda. Myslím, že podobné počiny mají význam především z morálního hlediska.

Jiří Němec
Třebechovice pod Orebem

Naše město se akce Vlajka pro Tibet zúčastňuje tradičně a věřím, že i v budoucnu bude. Tedy, pokud s tím vysloví souhlas radní. Efekt samozřejmě není okamžitý, ale problém Tibetu se tím dostane do povědomí lidí.
Jiří Pechar
Nechanice

Rada města se usnesla, že Tibet podporujeme, ale vlajku jsme nevyvěsili. Ani ji nemáme. Myslím si, že změny v Tibetu jsou potřeba, ale to, jestli bude v Nechanicích viset tibetská vlajka nebo ne, na ně nemá vliv.