Pavel Klimeš tak za svůj projekt, v jehož rámci nabízí zájemcům turistické produkty šité na míru, získal letos tento titul. Podniká v Horním Maršově.

„Ocenili jsme nápad, který využívá jednoho z největších potenciálů královéhradeckého kraje, a to je turistický ruch,“ uvedl předseda porotty Miroslav Mourek.

Jako druhý skončil Robert Matyáš z Dobrušky. Začínal od nuly s prodejem pneumatik, ale později se přeorientoval na zahradní techniku, její prodej a servis. Nyní má 10 tisíc spokojených zákazníků.

Třetí příčku obsadil Jan Hýsek z Hradce Králové, který provozuje sť informačních a vzdělávacích serverů a reklamní síť pro podnikatele. Poskytuje také finanční a podnikatelské poradenství.

Do projektu soutěže Era Živnostník roku se letos přihlásilo 111 živnostníků. Rok od roku se jejich počet zvyšuje. Rozmanitá je i pestrost oborů, ve kterých přihlášení podnikají. Jedná se o výrobce kosmetiky, autodopravce, nejrůznější řemeslníky, spedice a další.

Do projektu Vodafone Firma roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 243 společností. Porota z nich na první místo vybrala společnost ProjectSoft HK, a. s. z Hradce Králové. Firma vznikla na počátku 90. let. Rozhodla se pokračovat v oboru automatizace technologických procesů, který v jejich mateřském závodě skončil. Aby si udrželi zákazníky, vytvořili i propracovaný systém servisní pohotovosti. „Zaujalo nás právě to, že se dokázali zmátořit v podstatě ze zaniklého oboru v prosperující společnost,“ zdůvodnil rozhodnutí poroty její předseda.

Vítězové soutěže o firmu a živnostníka roku Královéhradeckého kraje

Živnostník roku 2011
1. místo – Pavel Klimeš, Horní Maršov – rodinný podnik s názvem Veselý výlet – cestovní ruch;
2.místo – Robert Matyáš, Dobruška – zahradní technika, její prodej a servis;
3. místo – Jan Hýsek, Hradec Králové – provozuje síť informačních a vzdělávacích serverů.

Firma roku 2011
1. místo – ProjectSoft HK, a.s., Hradec Králové – zpracování řídících programů a jejich servis;
2. místo Eurona, s.r.o., Hronov – výrobce exkluzivní tělové a bytové kosmetiky bez fosfátů;
3. místo – Saar Gummi Czech, s.r.o., Červený Kostelec – výroba technické lisované pryže a těsnění automobilových karoserií.