Pardubické TMS zachvátil v noci 21. prosince oheň. Šlo o druhý požár areálu v jednom týdnu. Podle hasičů však byl tentokrát zcela jasně založen úmyslně. Jaké však bylo překvapení přivolaných kriminalistů, když při zběžné prohlídce okolí místa požáru nalezli mrtvolu.

„Jednalo se o tělo ženy, asi padesátý ročník. Policejní hlídka je objevila náhodou v jedné ze sousedních budov při prohlídce místa požáru. Se vší pravděpodobností se jednalo o bezdomovkyni,“ řekl Pardubickému deníku dobře informovaný zdroj. Její úmrtí ale podle dosavadních informací nemá žádnou souvislost s požárem, který v noci kompletně zničil další část opuštěného průmyslového areálu. „Přivolaný lékař předběžně uvedl, že k smrti došlo bez cizího zavinění,“ sdělil zdroj.

Na těle ženy nebyly údajně nalezeny známky násilí, přesto bude definitivní výsledek znám až po nařízené pitvě. Policisté na místě zadrželi muže, který by do celé situace mohl vnést alespoň trochu jasno.

„Mrtvá žena ležela v jedné místnosti bývalé tovární haly. Hned ve vedlejší spal další muž – rovněž bezdomovec. Toho hlídka zajistila jako možného svědka. Pozdějším pátráním bylo zjištěno, že se jedná o muže, po němž je vyhlášeno celostátní pátrání,“ uvedl dále zdroj.

To, že se žena do objektu dostala, není pro místní obyvatele žádným překvapením. „Bezdomovci a feťáci se tu pohybují naprosto volně. O zabezpečení nemůže být ani řeč,“ komentoval to jeden z místních obyvatel.

Jak je možné, že v areálu, kde zuřily dva největší požáry, které centrum města za posledních deset let zažilo, je ještě možné nalézt mrtvolu? Na to nedokázal nikdo z oficiálních činitelů podat dostatečné vysvětlení. Zástupkyně majitele objektu řekla Deníku pouze:

„Jedná se o soukromý pozemek. Jméno majitele nejsem oprávněna sdělit,“ poznamenala na místě zástupkyně majitele. Své jméno neuvedla.Podotkla, že firma, která areál vlastní, není z Pardubic. Na otázku, jak to, že v areálu, který se hemží bezdomovci a narkomany, již podruhé hoří a kde je tedy ta hlídací firma, jen pokrčila rameny.

Policie se naopak brání, že ostraha areálu není její starost. „Nemůžeme vstupovat do soukromého objektu, od toho je bezpečnostní agentura,“ řekla tisková mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová.