Témata mohou být libovolná – život, přátelství, láska, práce. Filmy lze přihlásit do 2. srpna. Pravidla a přihláška jsou v češtině na www.wok.walbrzych.pl.

Nejdůležitější není technika, ale tvůrčí invence účastníků soutěže. Soutěže se mohou zúčastnit osoby starší 16 let a přihlášený film může trvat nejvíce 15 minut. Přihláška musí obsahovat kopii filmu v digitální podobě na DVD nebo CD v jednom z následujících formátů: Divx, WXvid, VCD, MPG, WMV.

Film včetně přílohy zašlete nebo doručte osobně na adresu: Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o., Československé armády 300, 500 03 Hradec Králové nebo na adresu: Walbrzyski Ošrodek Kultury, ul. Broniewskiego 65a, 58-309 Walbrzych, Polsko, s označením Sousedé – jak to vypadá u hranic?

Pokud se chcete přihlásit prostřednictvím internetu, tak je to také možné. Filmový materiál musíte uložit na libovolném serveru a zaslat na adresu rafal@wok.walbrzych.pl vyplněnou přihlášku včetně odkazu k filmu.

Zaslané práce vyhodnotí komise. Hlavní cena pro výherce je tisíc zlotých a další věcné ceny jako například DVD, tablet či mp4 přehrávač. Na závěrečnou galapřehlídku vyhodnocených filmů, která se uskuteční 23. srpna v městském amfiteátru STYK ve Walbrzychu, dopraví autory a jejich doprovod z Hradce Králové zdarma autobus.