TOP 09 v úterý představila volební lídry i v dalších krajích a zveřejnila volební program se sloganem Neuhneme. V programu zdůrazňuje nutnost co nejrychlejšího přijetí eura, ochotu vládnout pouze s demokratickými stranami, jistotu občanů v penzi, boj proti korupci, snížení sociálních odvodů a podporu podnikání.

Leoš Heger se stal v roce 2010 poslancem a poté i nejdéle sloužícím polistopadovým ministrem zdravotnictví. Působí jako zastupitel města Hradec Králové a od podzimu zasedá i v krajském zastupitelstvu. Ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013 obhájil mandát poslance a je místopředsedou výboru pro zdravotnictví. Od roku 2013 je místopředsedou TOP 09 a expertem strany pro zdravotnictví.

Jasno o lídrech už mají i další velké strany a hnutí. ČSSD o víkendu oznámila, že její jedničkou na kandidátce bude poslanec a starosta Náchoda Jan Birke, který od svých spolustraníků dostal 77 procent hlasů.

Hnutí ANO by měla do voleb vést náměstkyně ministra pro místní rozvoj a donedávna krajská zastupitelka Klára Dostálová, lídrem ODS bude poslanec starosta Trutnova Ivan Adamec, jedničkou kandidátky KDU-ČSL a hnutí STAN se stane poslanec, místopředseda vlády a krajský zastupitel Pavel Bělobrádek a komunisty povede poslanec a krajský zastupitel Zdeněk Ondráček.