David Kafka, který byl dokonce delegátem kongresu, si myslí, že obsazení postu předsedy strany Mirkem Topolánkem je „vcelku dobrou zprávou“.

Vysvětlil, že slovo vcelku má svůj smysl. „Je škoda, že o funkci usilovali jen dva kandidáti. Nový člověk mohl přijít s novými myšlenkami, což by bylo určitě přínosné.“ Koho volil, však David Kafka nechtěl prozradit. Domnívá se, že pokud Mirek Topolánek nevyvede ODS z krize, příště už se o post předsedy ucházet nebude. Na adresu nové tváře ve vedení ODS, prvního místopředsedy Davida Vodrážky, řekl, že působí bystře a je odhodlán pracovat. „To je jeho plus,“ uvedl.

Poslankyně ČSSD Hana Orgoníková prohlásila, že Topolánkova volba předsedou ODS je pro opoziční politickou stranu dobrou zprávou.

„Nemá pud sebezáchovy a můžeme dále poukazovat na jeho chyby. Pro občany této země je to horší zpráva,“ řekla opoziční politička.

Dodala však, že volba předsedy je věcí každé strany, a nechce se proto do záležitostí ODS plést. Nově zvoleného prvního místopředsedu ODS Davida Vodrážku nezná, proto ho nemůže hodnotit. (čer)