Program slavnostní akce, kterou pořádá město Hradec Králové ve spolupráci s Hradeckou kulturní a vzdělávací společností, začíná v 9 hodin dopoledne. Oficiální slavnostní akt u pommíku T. G. Masaryka vypukne o hodinu později a ponese se v tradičním duchu. Začne přinesením vlajky, položením věnců a květin a projevem primátora. Poté přijdou na řadu zdravice dalších řečníků a udělování ocenění a medailí významným osobnostem města.

Po celý sváteční den potrvá také bohatý kulturní a společenský program doplněný trhem lidové tvorby a uměleckých řemesel. Těšit se můžete například na Dechový orchestr města, vystoupení mažoretkové formace Colloredo Opočno nebo hradecké taneční skupiny T – Bass. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením a suvenýry. Vstup na slavnostní akci je pro všechny návštěvníky volný.

Dýňový večírek Rodinného centra Amátka na Kavčím plácku v Hradci Králové.Kavčí plácek patřil dětem a dýním

Hradec Králové - Na dýňový večírek Rodinného centra Amátka dorazily na Kavčí plácek v Hradci děti ze širokého okolí. Kromě vydlabání a rozsvícení 33 dýní si pochutnaly na haloweenských dobrotách od hradecké Coolinářky, která jim upekla například tematické sváteční makronky. Tak zase za rok, vzkazují organizátoři.

Český rozhlas Hradec Králové: Na cestách

Hradec Králové - Hostem pátečního dopoledního vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové byla cestovatelka a spisovatelka Hana Hindráková.

Většina vašich knížek zavede čtenáře na černý kontinent, ale vy jste toho procestovala mnohem víc. Kde všude jste už byla?
Byla to Argentina, Chile, Nový Zéland, Nepál, Kapverdské ostrovy, Egypt, Maroko, Tunisko, většina evropských zemí a Jižní Korea.

Jste už sama maminkou. Změnil se mateřstvím nějak váš pohled na příběhy dětí, o kterých píšete?
Změnil se hodně. Musím se přiznat, že například knihu Děti nikoho jsem už skoro vyřadila z mých autorských čtení, protože už nejsem schopná z ní číst ukázky.