„Vzniklo to v hospodě. Handrkovali jsme se, že uděláme pro vesnici nějakou veselou akci. Je to jen takové blbnutí, abychom si udělali žízeň,“ uvedl pořadatel a zároveň také jezdec Jaroslav Hejcman.

Věhlas soutěže však už dávno překročil hranie obce. Letos poprvé místní borce vyzvali jezdci z Kochánek.

Soutěž byla rozdělená na dvě skupiny. V kategorii Terra + Vari jely „tovární“ stroje, ve skupině Domamont pak traktory postavené vlastními silami. Klikatá trať dlouhá téměř jeden kilometr měla řadu nástrah. Jezdci museli prokázat dovednost při slalomu, při jíždě přes různé dolíky, na kruhovém objezdu, nebo svůj cit při couvání.

Po náročném výkonu je v cíli čekala odměna – lahvové pivo. Rychlost pití se započítávala do celkového času. „Je to těžká trať. Hodně skáče, je to těžké na ruce. Slalom je složitý, kolíky jsou blízko u sebe. Navíc jsem byl hodně nervózní, dvakrát mi to chcíplo. Žádný dobrý čas jsem nepředvedl, snad jenom u toho piva,“ řekl s úsměvem Josef Horák z Kochánek. „U nás jezdíme dlouhé tratě s hromadným startem. Tady je to dost technické,“ dodal.

Souboj Výrava – Kochánky nakonec skončil remízou. V kategorii Tera + Vari vyhrál Hejcman, v domamontech zase Urban z Kochánek.