Tým odborníků zavítá také na hradecké hlavní nádraží, a to v době od 12. do 15. listopadu.

Už třetí ročník akce nabízí veřejnosti možnost osobně či telefonicky konzultovat své finanční problémy a najít tak společně cestu z tíživé finanční situace. A to zcela zdarma.

Rady a tipy jak vést domácí rozpočet

Den bez dluhů, který každoročně pořádá společnost Kruk Česká a Slovenská republika ve spolupráci s Poradnou při finanční tísni, se totiž snaží dlouhodobě upozorňovat na problémy, které mohou nastat při špatném finančním hospodaření domácností a následném rostoucím zadlužení, jež se může často vymknout jejich kontrole. Kromě informací, jak efektivně řešit finanční problémy a dluhy, se mohou zájemci s odborníky poradit také o problematice hospodaření s penězi a získat užitečné tipy, jak nejlépe sestavit, vést a spravovat domácí rozpočet.

Radí i lidem na Slovensku

„Minulý ročník Dne bez dluhů dokázal, že Češi mají zájem svou finanční situaci aktivně řešit. Potvrdila to nejen návštěvnost informačních stánků na hlavních nádražích v Brně, Ostravě a Ústí nad Labem, které navštívilo přes 500 lidí, ale také množství přijatých hovorů v call centru, kam měli lidé možnost zdarma volat," říká Veronika Kuřinová ze společnosti Kruk.

„Letošní Den bez dluhů hodláme rozšířit do dalších čtyř českých a dvou slovenských měst. Naším záměrem je umožnit dalším zájemcům přístup k bezplatnému poradenství a pomoci lidem nalézt efektivní řešení jejich finanční situace."

Odborníci vám poradí i na  zelené lince
S odborníky se nejen o svých dluzích a otázkách týkajících se rodinného rozpočtu můžete radit ve dnech 12. až 14. listopadu od 14 do 18 hodin a v sobotu 15. listopadu po celý den od osmi do osmnácti hodin. Odborníci vám budou k dispozici v mobilních stáncích v šesti českých a moravských městech – na hlavních nádražích v Brně, Ostravě, Hradci Králové, Ústí nad Labem a Plzni, a na Masarykově nádraží v Praze.
K dispozici je také zelená linka 800 227 225, na níž můžete zcela zdarma a anonymně ptát na dotazy týkající se dluhů a způsobů, jak je řešit. Volat můžete v sobotu 15. listopadu od osmi do osmnácti hodin.
Pro více informací lze využit také webovou stránku www.nasedluhy.cz, kde mimo jiné najdete příběhy zadlužených osob nebo kalkulačku domácího rozpočtu.
Den bez dluhů se koná také na Slovensku (15. listopadu), v Polsku a Rumunsku (17. listopadu).