Název změní čtyři zastávky. Důvodem je, aby lépe vyjadřovaly skutečnost. Zastávka Delvita se bude jmenovat Šimkovy sady, Carrefour se mění na Futurum, Úřad práce ponese název Na Okrouhlíku a Pouchov škola bude Pouchov kostel. Zavádí se nová zastávka Terminál.

Kvůli mýtnému dopravní podnik ruší spoj linky 15, který obsluhoval zastávku Jaroměřská a ze stejných důvodů vrací trasu linky 26 do Zelené ulice v Kuklenách. Lepší orientace o směru jízdy stojí za koncem noční „nulky“, kterou dopravní podnik rozdělí do dvou linek 51 a 52.

Změnu jízdního řádu vyvolalo zprovoznění terminálu hromadné dopravy, který začne fungovat v sobotu, a uzavírky ulic spojené s rekonstrukcí Riegrova nádraží. Bude totiž uzavřena dopravně důležitá křižovatka ulic S. K. Neumanna a Puškinova, takže objížďky od soboty postihnou téměř všechny linky MHD. Změna jízdního řádu bude platit pouze několik měsíců, do doby, až do terminálu začnou zajíždět i trolejbusy, což se plánuje na podzim. Terminál má zatím sloužit jen autobusům, pro trolejbusy je i nadále vyhrazena točna Koruna. (čer)