Opravu umožnily příznivé okolnosti

Po dobu přestavby městský úřad fungoval vnáhradních prostorách vobjektu domova důchodců. Podle starosty Jiřího Němce fungoval úřad vjiném místě bez problémů. „Pohodlně jsme se tam vešli, na chodu úřadu to nebylo znát. Jedinou nevýhodou bylo excentrické umístění na kraji města, takže lidé zdruhého konce to měli na úřad dál,“ uvedl. Dodal, že po pondělním slavnostním otevření radnice, kterou podle projektu architekta Stanislava Novotného opravil hradecký AGS Bohemiastav, nastane týdenní přechodný stav spojený se stěhováním. „Mezi svátky jsou dva pracovní dny, čtvrtek a pátek, ale to úřední den nemáme. Hned první úřední den po svátcích už budeme tady,“ prohlásil starostaNěmec.

Rekonstrukce objektu městského úřadu stála více než 22milionů korun, zčehož 20milionů „spolkly“ stavební práce. Nové jsou veškeré interiéry úřadu včetně vnitřních rozvodů, výtahu, upraveného dvora. Rekonstrukci radnice město plánovalo delší dobu, uskutečnění záměru vletošním roce ale pomohly příznivé okolnosti. Například dočasné uvolnění prostorů kpřechodnému přestěhování úřadu vbývalém domě spečovatelskou službou a možnost přijetí výhodnéhoúvěru.

Podoba interiéru před rekonstrukcí podle třebechovického starosty už nevyhovovala po stránce funkční ani estetické. „Na radnici je zaměstnáno více než 20zaměstnanců a budovu ročně navštíví zhruba 25tisíc lidí. Své věci vyřizovali ve stísněných a mnohdy inedůstojných podmínkách,“ řekl Jiří Němec.