„Hala je natolik obsazená, že některé místní spolky musí hledat sportoviště v okolí. Navíc se nedá rozdělit na dvě poloviny. Síť je při cvičení s hudbou k ničemu a slibovaná protihluková stěna je v nedohlednu. Pro sporty menších forem je nevyhovující,“ vysvětlil předseda Komise místní samosprávy Třebeš Jiří Dařbuján.

Hradecká radnice původně s výstavbou malé haly počítala. Kvůli navyšování rozpočtu na větší objekt, který stál nakonec 75 milionů korun, však od záměru ustoupila.

„Odhad nákladů na menší stavbu ve výši čtrnácti milionů korun je podhodnocený. Já bych se přikláněl spíše k dvaceti. Můžeme se k tomu ještě vrátit. V územním řízení byly prověřovány pozemky a místo na menší halu tam je. Halu by však chtěly i jiné městské části. Třebeš teď není na pořadu dne,“ řekl náměstek primátora Josef Malíř.

Problémy s využitím dnešní tělocvičny jsou podle náměstka primátora zcela zbytečné. „Hala přilákala mnoho sportovců a časově se to ztuha rovná. Určitou koordinací by se tam dalo naskládat víc akcí. A to ještě objekt nebyl zatížen ostrým provozem, ten začne v září,“ míní Malíř.

Obyvatelé Třebše ale nehodlají jen tak složit zbraně. „Nejsme rádi, že nás odsunují. Proto o malou halu bojujeme. Kdybychom nezačali teď, tak nebude nikdy. Jsme sice rádi, že máme tuhle halu. Ale když plní funkci na 80 procent, nemůžeme být úplně spokojení,“ dodal Dařbuján.

Stavba haly v Třebši, jejíž součástí je tribuna pro 400 diváků a sociální zařízení, trvala necelé dva roky.