Téměř sto bytů nabídne lidem v krajském městě nový obytný komplex tří domů, který v hradecké čtvrti Třebeš buduje developerská společnost Interma z Liberce.

„V současné době jsme dokončili první objekt za 49 milionů korun, ve kterém je třiadvacet bytů. Pod domem se pak ukrývají garáže,“ uvedl generální ředitel firmy Interma Jan Plocek.

Další dva objekty liberecká společnost staví. Jejich dokončení plánuje na polovinu příštího roku. V areálu postupně najde nový domov jedenadevadesát rodin, kterým bude sloužit 47 parkovacích stání v garážích.

Výstavba tří budov bude podle Plocka stát více než 200 milionů korun. Investorem je Bytové družstvo Borovská.
„Jsem rád, že se nám podařilo projekt rozjet. O výstavbu v Hradci jsme totiž usilovali asi dvanáct let. Ale na konci století se drasticky zdražily úvěry, a my měli co dělat, abychom ustáli a dokončili rozestavěné domy,“ řekl generální ředitel firmy Interma Jan Plocek.
Nové byty různých velikostí se standardním vybavením firma nabízí v průměru za 27 tisíc korun za metr čtvereční s odstupňováním ceny podle umístění bytu v objektu.

„První obytný dům už je prakticky rozprodaný. Lidé by se do nových bytů měli stěhovat v pondělí. U dalšího objektu pak zájemci zatím skoupili polovinu bytů,“ řekl obchodní ředitel společnosti Interma Bohumil Meixner.
Výstavbu podpořila i hradecká radnice, která na vybudování inženýrských sítí a komunikací uvolnila částku sedm a půl milionu korun.
„Před lety jsme měli obavy, že když některé projekty podpoříme, půjde o stavby jednotlivých domů a na další budeme dlouho čekat. Ale nestalo se tak a firma plánuje další etapy. V lokalitách, kde pomohlo město, už vyrostly tři desítky domů,“ řekl náměstek primátora Josef Malíř.
Do konce příštího roku by v různých částech města měla vzniknout další tisícovka bytů. Ceny starých bytů se však oproti předpokladům nesnížily. Naopak. „Hlad po bytech v Hradci je veliký. Nedá se tomu čelit jinak než dalšími stavbami,“ dodal náměstek Malíř.