Zatímco si na konci 40. let minulého století členové Tělovýchovné jednoty Sokol v Třebši na vlastním pozemku a svépomocí postavili sokolovnu, tak nyní budou cvičit v městské hale, na městském pozemku.
 
Novou halu postavilo podle slov předsedy tělovýchovné jednoty v Třebši Jiřího Jerguše sokolům město za to, že na něj jednota převedla své pozemky. Stavbě musela na začátku tohoto roku ustoupit 58 let stará sokolovna, na které podle webu TJ Sokol Třebeš její tehdejší členové brigádnicky odpracovali přes 7500 hodin.
 
V nové víceúčelové hale budou sokolové městu platit nájem. Jeho výše a další podmínky užívání prostor ale organizace ještě nemá smluvně sjednané.
„Ano, v hale budeme v pronájmu. Tyto peníze ale dostáváme od sportovní komise města zpět formou náhrad,“ uvedl předseda Jiří Jerguš.

Sportovní kluby, které využívají sportoviště v majetku města, mohou podle Radky Coufalové z Odboru kultury, sportu a cestovního ruchu požádat o příspěvek na nájem. Město tak organizacím kompenzuje svůj vlastní nájem. „Jinak to nejde, nájemné za korunu odporovalo zákonu,“ vysvětlila referentka Radka Coufalová.