Hned v sobotu ráno od 9 hodin se můžete vydat na tradiční Vánoční trhy na Masarykovo náměstí. Sto třicet stánků nabízí regionální výrobky, pochoutky všeho druhu i ukázky lidových řemesel. Prodejci tu pro vás budou připraveni každý den do 18 hodin až do 21. prosince.

Další vánoční jarmark můžete navštívit v Malšovicích. Koná se před budovou občanského sdružení Prostor Pro 
v sobotu 14. prosince od 10 do 16 hodin. „Na jarmarku nebude chybět svařené víno nebo džus, pravý valašský frgál či grilované speciality. Pro děti je připravené rozsvícení vánočního stromečku, na který si budou moci pověsit dopis pro Ježíška, který si společně s rodiči vytvoří v jedné z našich dílen," zve na akci Martina Novotná z rodinného centra Pohoda.

Dárky pro zvířátka

Blížící se svátky však nejsou jen o nakupování. Ale třeba také o tom, jak udělat radost někomu jinému. Technické služby Hradec Králové proto po celý víkend pořádají dny otevřených dveří v útulku pro opuštěná zvířata. Pejsky 
můžete navštívit a podarovat nějakým pamlskem – ať už granulovanými krmivy, či psími konzervami nebo třeba piškoty a kapsičkami.

Benefiční koncert

Další akcí, kde můžete pomoci, je Předvánoční benefiční koncert Centra pěstounských rodin. Právě na to totiž přispějete svým dobrovolným vstupným na koncertě, který se koná v sobotu od 15 hodin
v hradeckém Kostele církve českobratrské u krajského soudu. V kostele zazní adventní i vánoční písně.

Výlet do pravěku

Zajímavý víkend jistě čeká 
i všechny ty, kteří se vydají do pravěku. Tedy do Archeoparku ve Všestarech, kde proběhne právě tak trochu pravěká příprava na Vánoce. Oba dva víkendové dny je zde otevřeno od 10 do 17 hodin a v plánu je adventní dílna pro děti i dospělé, kde si budete moci vyrobit netradiční ozdoby na stromeček. Zajímavým zpestřením bude i hra na repliky pravěkých nástrojů, kterou si zde bude moci každý vyzkoušet.

Vánoce v cizině

Speciální vánoční prohlídky jsou tento víkend naplánovány také na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Zámecké komnaty tu budou vyzdobeny podle tradičních svátečních zvyků u nási ve světě.

Veronika Skřivanová