„K dispozici budou mít 35 míst, a starat se o ně bude pracovník technických služeb," potvrdila Magdaléna Vlčková, mluvčí hradeckého magistrátu.

V létě se bude ve všední den prodávat už od sedmi ráno, končit se bude v šest večer. V sobotu si pak pro zboží můžete přijít od šesti do jedné odpoledne.

Nová tržnice poskytuje prodejcům mnohem větší komfort. Trhovci budou mít k dispozici své toalety i zdroj pitné vody. Zboží budou nabízet na nových nerezových stolech.

Farmářské trhy
Oblíbené farmářské trhy letos v Gayerových kasárnách začínají 12. dubna. A pak už by na tamním parkovišti neměly chybět každých čtrnáct dní až do listopadu. „Sortiment bude podobný jako loni," potvrdil Petr Švihlík z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která je pořádá. Mimořádné farmářské trhy se konají 15. března v Aldisu.

Tržnice v ulici S. K. Neumanna, která sloužila provizorně, zůstává i dál, ale jen po omezenou dobu. „O obě tržnice se bude starat správce, trh v ulici S. K. Neumanna ukončí své působení 31. prosince tohoto roku," uvedl Jiří Bláha, vedoucí Živnostenského úřadu.

V centru města tedy budou trhy dva. Správce přiděluje prodejní místa a kontroluje dodržování pravidel.

Na území města se počítá ještě se čtyřmi tržišti bez správce, a sice poblíž nákupních středisek Hvězda, v Malšovicích, Pod Strání a Jiřina ve Farářství.

Z náměstí 28. října se museli trhovci před dvěma lety odstěhovat kvůli jeho rekonstrukci, která i s opravou přilehlých ulic přišla na zhruba 100 milionů korun.