„Je to teprve druhý ročník, ale oblíbenost roste. Dříve jsme pořádali Mikulášské trhy, které však zasahovaly už do adventního období, a měli jsme trochu potíže s účastí. Proto jsme trhy přesunuli na svátek Martina,“ vysvětlila za organizátory Jaroslava Vajrauchová.
 
Doplnila, že vystavovatelé přijíždějí i z velké dálky. Kromě prodejců z České republiky se svými výrobky přijeli pochlubit i „kolegové“ ze Slovenska. „Pro mne je to příjemné zpestření podzimních plýskanic. Navíc si můžu koupit originální adventní věnec, který je vyrobený ručně z přírodních materiálů a krásně voní,“ prozradila jedna z návštěvnic Petra Kopecká z Častolovic.
 
Děti si mohly také zkusit vyrobit originální ozdoby z papírových pruhů. „Moc mi to nešlo. Je to docela složitý postup, jak překládat jednotlivé proužky papíru, ale nakonec se mi s pomocí podařilo dvě ozdoby vyrobit,“ pochlubil se Tomáš Kučera.
 
Jak poznamenala Jaroslava Vajrauchová, kdo nestihl tyto trhy, nemusí věšet hlavu. Do Vánoc se uskuteční ještě trhy předvánoční a klasické adventní.