Trhy, které jsou jednou z největších předvánočních akcí v Královéhradeckém kraji, je možné navštívit do neděle 2. prosince. V ptek to řekl ředitel muzea Zdeněk Zahradník.

Na adventních trzích je možné zakoupit adventní věnce, různé rukodělné výrobky, někteří výrobci tradičně předvádějí své dovednosti, návštěvníci například mohou sledovat zdobení perníčků. "Letos jsme posílili počet výrobců keramiky, lidé také najdou stánky s výrobky šperkařů či textilními výrobky," řekl Zahradník.

Trhy, které vloni navštívilo na 12.000 lidí, se původně konaly v budově Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží, loni se kvůli velkému počtu výstav a opravě světlíků v budově muzea přesunuly do Nového Adalbertina. "Uvažujeme, zda pro příští ročník nějak nepozměníme charakter tohoto trhu, aby bylo možné se vrátit s trhy do budovy muzea," řekl Zahradník.

V Královéhradeckém kraji se v předvánoční době konají desítky trhů a podobných akcí. Například o víkendu bude možné navštívit akci Vánoce na bráně, která oživí Valdickou bránu v Jičíně. V prostorech vánočně vyzdobené brány bude možné zakoupit adventní věnce či ochutnat sváteční dobroty.