V Hradci Králové koledníkům ve středu 6. ledna v 8 hodin na cestu požehná biskup Jan Vokál v katedrále svatého Ducha.

Dobročinnou Tříkrálovou sbírku každoročně pořádá Charita ČR. Koledovat se v našich regionech bude nejvíce od soboty 2. do středy 10. ledna 2016.
Sbírka je jednou z největších dobrovolnických akcí v Česku vůbec. Jen v Hradci Králové a okolí se v ulicích bude pohybovat na 260 královských trojic. Za tři krále se převléknou školáci, studenti, skauti, farníci, dobrovolníci a další. Koledníci zároveň zazpívají a popřejí také pacientům v nemocnicích, obyvatelům domovů důchodců či dětem v mateřských školách.

Vedle Hradce Králové se koledování uskuteční v Nechanicích, Novém Bydžově, Smiřicích, Chlumci nad Cidlinou, Stěžerách či Skřivanech a dalších. Premiéru chystají obce Mokrovousy, Světí, Všestary, Chlum, Bříza, Rozběřice či Lužec nad Cidlinou.

Finanční příspěvky se vybírají do úředně zapečetěné pokladničky opatřené charitním logem. Vedoucí skupinky je navíc vybaven průkazem koledníka.

Výtěžek sbírky poputuje na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Například na Hradecku budou koledníci prosit o dar na podporu středisek rané péče, která pomáhají rodinám s handicapovanými dětmi. Podpoří se také humanitární projekty v Indii – kvalifikační kurzy pro nevyučenou a nezaměstnanou mládež a dětské večerní vzdělávání v Bangalore, provoz školního autobusu a výstavbu školy v Mansapuru, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové.

V krajském městě a okolí se zároveň bude opět soutěžit o nejkrásnější kostým.

V roce 2015 vynesla Tříkrálová sbírka v královéhradecké diecézi téměř 13,5 milionu korun a v Hradci podpořila Domácí hospicovou péči 185 tisíci na služby lékařů, kteří poskytují konzultační a návštěvní pohotovost.