„Děkuji všem dárcům za štědrost a solidaritu, a také za důvěru. Poděkování patří i koledníkům a dobrovolníkům za pomoc při organizaci sbírky," komentoval výsledky sbírky Jiří Stejskal, ředitel Diecézní charity Hradec Králové.

Charity podle něj z darovaných peněz podpoří především své služby pro nemocné a potřebné v regionech. Část výtěžku sbírky poputuje na humanitární pomoc do zahraničí.

Také tento rok přinesli tři králové radost a požehnání do tisícovek domácností. „Lidé byli opět štědří, připojily se i nové obce a na koledu vyrazilo téměř o tři stovky královských trojic více, než loni. Ve většině oblastí i v krajských městech byl výtěžek sbírky větší. V Hradci Králové a okolí přispěli lidé do pokladniček přes 850 tisíc korun," potvrdila s úsměvem za Diecézní charitu Hradec Králové Jana Karasová s tím, že darované peníze pomohou nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde byly vykoledovány.

Tak například koledníci na Hradecku a Kutnohorsku vybírali příspěvky na podporu středisek rané péče, která pomáhají rodinám s handicapovanými dětmi. „Naše Charity z části výtěžku podpoří také humanitární projekty v Indii: kvalifikační kurzy pro nevyučenou a nezaměstnanou mládež, dětské večerní vzdělávání v Bangalore a výstavbu školy v Mansapuru, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové," dodává Jana Karasová.

Hlasujte a zvolte nejlepší kostým

Šestnáctý ročník sbírky doprovodila i řada akcí pro veřejnost i koledníky – tříkrálové průvody, v Pardubicích a Poličce tradičně s koňmi, dále koncerty, živé betlémy a soutěže. Na Hradecku se ještě soutěží o nejkrásnější tříkrálový kostým, hlasování stále probíhá až do 15. 2. na webových stránkách www.charitahk.cz.

Koledníci potěšili nemocné i seniory

Tři králové zazpívali a popřáli vše dobré v novém roce také pacientům v nemocnicích, obyvatelům domovů důchodců a dětem v mateřských školách.

V Hradci Králové vyslal koledníky „do světa" biskup Jan Vokál, v Pardubicích pomocný biskup Josef Kajnek.