Již vloni se s radostí zapojily téměř všechny okolní obce. Zbyly jen Nepolisy, Písek, Převýšov, Lišice a Lišičky. Nepolisy proto, že zde tradičně děti chodily koledovat pro školní družinu, ne pro charitu. Písek jsem trochu opomněla, nemají totiž ještě webové stránky. Lišice a Lišičky proto, že tam je jen pár dětí. A Převýšov, tam jsou prostě dobří na jiné věci, třeba na fotbal.

Vy všichni asi víte, že v Písku bydlí paní inženýrka Uchytilová, která vede na radnici stavební odbor. Kdybych to věděla i já, mohli tam koledníci zazpívat už vloni. Asi je trochu mrzelo, že zrovna je jsem vynechala.

Lišice a Lišičky se, doufejme, připojí příští rok, abychom byli kompletní. Mohli bychom tam poslat děti odjinud, ale to prostě není ono.

A potom se snad splní i můj sen, aby jste si koledu užili v každé ulici u nás v Chlumci. Bylo by krásné, a pokusíme se o to v příštích letech – vám i v Chlumci zazpívat dům od domu. Každá babička i dědeček si zaslouží tuhle potěchu.

Radostné je, že náš příklad se šíří, a tak se kromě Písku, Nepolis včetně Zadražan a Lukové i Převýšova, přidává ještě dalších třináct vesnic v okolí, celkem tedy osmnáct. Je to i vaše zásluha, váš přístup ke sbírce inspiruje okolí. A to je moc dobře.
Vloni jste neuvěřitelným způsobem zaplnili kasičky. Otevřeli nejenom dveře, ale i srdce. Natěšení koledníčci se už nemohou dočkat.

A věřte, je to pro ně často pořádný záběr, už jenom zazpívat jednu písničku třeba sedmdesátkrát, bez ohledu na počasí. I jim to však dá, doufejme, něco do života.

Přejeme vám všem krásné prožití vánočních svátků, hezký nový rok a radost z koledníků.  Marie Křepelová