„Ze strany koledníků je velký zájem, ale trošku jsme si  letos zkomplikovali život sportovní halou, protože dnes se tam koná sportovní turnaj pro děti a dost mi jich koledu odřeklo. Loni tak bylo o jednu skupinku více," potvrdil v sobotu starosta obce Jiří Horák.

Každé trojice dostala mapu a na ní měla přidělený rajon, který mohla celý obejít. „Ze strany občanů je velký zájem. Už dopředu mají rezervovanou skupinku. Dneska už jsem našel v pokladničce nějaké peníze. To prý někdo nebude doma a chtěl přispět," usmíval se starosta.

Někteří šli poprvé, jiní už byli zkušenější. Na cestu jim požehnal  římskokatolický kněz P. Tomáš Enderle. „Už jdeme podruhé. Lidé nám hodně otevírali. Musíme ale vždy počkat než se obléknou. Zazpíváme jim, dají nám peníze, napíšeme jim na dveře K+M+B a jdeme o dům dál. Moc jsme se letos zase těšily," svěřila se trojice dívek.

Loni se ve Vysoké nad Labem vybralo 30 877 korun. Vybrané peníze budou určeny na Středisko rané páče Sluníčko, na domácí hospicovou péči a pro Charitní terénní pečovatelskou a ošetřovatelskou službu.