Přesně ve svátek Tří králů požehnal biskup Dominik Duka v katedrále svatého Ducha všem koledníkům, kteří budou v hradeckém regionu zvěstovat klid a mír a do zapečetěných pokladniček vybírat peníze na pomoc lidem v nouzi.

Tříkrálová sbírka se letos koná již podesáté. V hradeckém okrese budou vybrané příspěvky putovat na podporu poradenství obětem domácího násilí a Střediska rané péče Sluníčko, které pomáhá rodinám s hendikepovanými dětmi. Část výnosu sbírky je určen také na humanitární pomoc do zahraničí.

„Skupinky koledníků navštívily také hradeckou fakultní nemocnici, domov důchodců a mateřské školy,“ uvedla některé z každoročních cílů tří králů Jana Karasová, mluvčí Diecézní charity Hradec Králové.

Oblastní charita se navíc rozhodla dobrovolníkům, kteří do ulic vycházejí rok co rok, poděkovat. Ve výstavní síni biskupství bude až do 15. ledna umístěna expozice fotografií nazvaná Cesta za hvězdou. Ta zobrazuje momenty z „života“ koledníků.

Skupinky tří králů budou v regionu k vidění až do 14. ledna, kdy sbírka končí.

Fotografie ze zahájení Tříkrálové sbírky si prohlédněte v galerii.
Jaké pranostiky se vztahují ke Třem králům? Poslechněte si audiorozhovor s astronomem, s biskupstvím a psychologem v galerii.