Zástupci Dopravního podniku města Hradec Králové uvedli začátkem tohoto roku záměr v dohledné době svést trolejbusové spoje 
i na sídliště Pod Strání. Konkrétně se má jednat o novou trolejbusovou trať, která povede od křižovatky Brněnské ulice s Palachovou, přes ulici Milady Horákové po točnu v Pod Strání.

Plánované změny by se měly týkat i nedaleké Plachty.

Důležitým faktorem, na kterém celé rozšiřování městské hromadné dopravy stojí, je financování. Vedení města a dopravní podnik proto spoléhají na to, že se jim povede pro celou výstavbu nových tratí, respektive vybudování nové sítě trolejbusových sloupů, získat peníze prostřednictvím evropských dotacích.

„Dopravní podnik by rád na výstavbu trati, která by mohla v součtu přijít na necelých 20 milionů korun, čerpal v maximální míře prostředky z dotací EU," uvedla mluvčí města Magdaléna Vlčková.

Dopravní obslužnost na Moravském Předměstí v Hradci Králové by se tak mohla zlepšit do dvou let. Rada města už pro tento účel souhlasila s využitím městských pozemků. „Rozhodovat o tom ještě budou na svém řádném zasedání zastupitelé v září," doplnila mluvčí města Magdaléna Vlčková.

Zatím je celá věc ve fázi příprav. Proto detailnější informace, které by se týkaly například jízdního řádu nových trolejbusových spojů, budou k dispozici až po vybudování trati samotné. Pokud dopravní podnik získá evropské dotace, trolejbusové sloupy by měly na Moravském Předměstí začít růst v roce 2018.

Dopravní podnik začátkem roku oznámil i to, že se lidé nemusí bát výraznějšího nárůstu hluku. Ostatně i při výstavbě samotné by měly být využívány méně hlučné stroje.