Od pondělí se na Riegrovo náměstí sice vrátí autobusy městské dopravy, ale prostranstvím pouze projedou. Zastavovat zde ještě nebudou, protože náměstí bude zřejmě až do konce října staveništěm, kam veřejnost nemá přístup. Autobusy už na terminál nebudou jezdit Haškovou a Chelčického ulicí, ale v obou směrech ulicí S. K. Neumanna, kde dopravní podnik zřídí dočasné zastávky Hlavní nádraží. V zastávkách I a J před budovou ČEZ už totiž autobusy zastavovat nebudou. Stále budou platit objížďky vylučující autobusy z Puškinovy ulice u Koruny.

K mnohem větším změnám dojde od příští soboty, kdy dopraváci zruší provizorní točnu u Koruny a na terminál začnou zajíždět i trolejbusy. Pro linky jedoucí na terminál Puškinovou ulicí budou v tomto místě zřízeny dočasné zastávky Hlavní nádraží. Prostorem před nádražím totiž budou všechny linky MHD stále pouze projíždět. Na původní trasy se kromě autobusových vrátí od 11. října i trolejbusové linky s výjimkou s výjimkou trojky. Ta pojede i nadále objízdnou trasou Gočárovou třídou. V pondělí 13. října čeká na cestující na trolejbusových linkách 2 a 6 opět objízdná trasa třídou Karla IV. Potrvá však pouze jeden den. Důvodem je kolaudace trolejového vedení v Puškinově ulici, která je plánována právě na 13. října. Od úterý 14. října pojedou všechny linky městské hromadné dopravy už bez výluk.

Příští sobotu dojde ke změně jízdního řádu MHD. Novinkou je, že městská doprava bude zajíždět do další samostatné obce, do Bělče nad Orlicí. Pojedou tam některé spoje linky 17. V královéh­radeckých ulicích se rovněž objeví tři nové linky – 22, 53 a 54. Prvně uvedená linka 22 vznikne vyčleněním víkendových spojů linky 12 jezdících mezi terminálem a Březhradem. Smyslem je odlišit spoje linky 12, které jezdí v pracovních dnech mezi Březhradem a Slezským Předměstím od víkendové situace, kdy dvanáctka končí na nádraží. Ostatní spoje budou jezdit jako dosud pod označením 12. Linky 53 a 54 doplní stávající noční linky 51 a 52 a bude provozována vždy v noci na sobotu a na neděli. Třiapadesátka pojede z Plačic na Nový Hradec, v obráceném směru bude linka označena číslem 54.

Nový jízdní řád počítá rovněž s omezením provozu na trolejbusové lince číslo 6, ale až po osmé hodině, kdy jezdí méně obsazená. Část trasy šestky mezi nádražím a magistrátem je stejná s trolejbusovou linkou číslo 2. Od začátku platnosti nového jízdního řádu se budou odjezdy těchto dvou linek v tomto úseku pravidelně střídat. (čer)