Radnice hodá obnovit provoz na letišti ve Věkoších. Motoristické akce tak přijdou obetonovédráhy.

„Areál musí splňovat podmínky schengenského provozu. Bezpečnostní opatření se těžko stakovými velkými akcemi kryjí,“ řekl náměstek primátora JosefMalíř.

Hradecká radnice sice nabídla organizátorům travnaté pozemky vneletové části, automobilové show se ale neobejdou bez betonovýchdrah.

„Potřebujeme sprintovací dráhu. Ty prostory jsou navíc malé. Spočítali jsme, že potřebujeme dvacet hektarů, a dávají nám slabou polovinu. Za těchto podmínek je akce nerealizovatelná,“ řekl pořadatel Tuning party Radek Bervid.

Organizátoři truckfestu zatím vyčkávají. „Máme příslib, že nám město letiště pronajme. Zatím se nám nikdo neozval,“ řekl Josef Štefka.

Zatímco Tuning party pořadatelé už letos téměř „odpískali“, tým kolem tahačů získal většinu hlavních partnerů a investoval peníze. Soudit se směstem onáhradu škody ale vpřípadě prohry nehodlá.

„To nemá smysl. Půjdeme jinam. Problém je, že podobných vhodných areálů je vČesku jen pět,“ řekl Štefka.

Schengen je prý pro město jen záminka. „Letový provoz tady ještě letos nebude. Například vPiešťanech, kde je také veřejné letiště, spodobnou akcí počítají. Je to v lidech.“