Nejprve osobní vozy Mazda s kaskadéry na kapotě předvedly jízdu po dvou kolech. Pak projely vysokou ohnivou bariérou. Následovaly kotrmelce, kdy se auta několikrát převrátila. Na závěr dva sedmitunové monster vozy doslova přejely a rozdrtily škodovku a opel.

„Od mlada jsem se věnoval artistice a vystupoval v řadě cirkusů. Pak jsem se v cirkuse Berolina v Německu seznámil s Tomášem Zelenayem a řekli jsme si, že budeme provozovat kaskadérskou show,“ vysvětluje Emil Chaloupka, který pochází z artistické rodiny. Auta byla vždycky jeho vášní a rozumí jim. Vždyť je vyučeným automechanikem.

Byť při řadě ukázek tuhne krev v žilách, ještě žádný úraz nebo nehodu neměli. „Nic se nesmí podcenit, je třeba mít respekt, ale ne strach. Větší nebezpečí hrozí u jednoduchých čísel, kde ostražitost trochu ochabuje,“ tvrdí. Připomíná, že řídit obří vůz Big Foot je složité, neboť je z něj špatně vidět.

Při jedné ze včerejších ukázek pro náš deník si trochu omylem poničil vůz Opel. „Nic se neděje, takových aut ke zničení je spousta,“ mávl rukou.