Podle nedělních údajů Krajské hygienické stanice v Hradci Králové se vyskytuje v okrese 2425 aktivních případů. To je nejvíc v celém Královéhradeckém kraji.

Testy odhalily za posledních 48 hodin 460 nově nakažených osob, za posledních sedm dní 1594. Za stejnou dobu se uzdravilo 1570 lidí. Počet obětí koronaviru se vyšplhal o víkendu na 200. Od začátku ledna zemřelo 63 osob.

Trutnovsko má největší počet osob s potvrzenou nákazou za posledních 7 dní jak podle celkového součtu, tak podle přepočtu na 100 tisíc obyvatel. V Královéhradeckém kraji je podle nedělních údajů 7882 aktivních případů onemocnění covid-19.

Situace je vážná i podle hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka. "Trutnovská nemocnice je velmi zatížená a proto je důležitá vzájemná spolupráce mezi nemocnicemi. Všechna zdravotnická zařízení v kraji Trutnovsku pomáhají a budou až do té doby, než se tam situace stabilizuje," uvedl Martin Červíček. Ten zároveň přiznal, že situace není špatná jen v jednom okrese. "Jsme jeden z nejzatíženějších krajů a odráží se to i v nemocnicích," řekl.