Tržnice se přestěhuje na jiné místo vzhledem k výstavbě obchodního centra Amádeus, po jeho dokončení by měla fungovat v tomto objektu.

"Stěhovat se bude od pátku 24. do 26. srpna. V těchto dnech bude tržnice zcela zavřena. Prodejci začnou prodávat v pondělí, jinak by se jich stěhování nemělo dotknout," řekl správce tržnice Vladimír Capoušek.

Správa tržnice přesune všechny stánky i část zázemí objektu. Někteří z prodejců ale tvrdí, že budou mít horší přístup ke stánkům. "Nebude kde zaparkovat a vykládat zboží, tady máme k dispozici parkoviště," řekl například Milan Lorenc z Bohuslavic nad Metují na Náchodsku, který v hradecké tržnici deset let prodává zeleninu.

Stěhování tržnice je nutné kvůli zahájení stavby několikapatrové obchodní pasáže za zhruba 300 milionů korun, projektanti odhadují, že stavba by měla trvat přibližně rok a čtvrt. "Ještě v srpnu bychom mohli získat stavební povolení a předpokládám, že práce zahájíme v září či v říjnu. Stavba potrvá asi patnáct měsíců," řekl Jiří Langer, který projekt připravuje. Trhovci mají získat v nové budově lepší podmínky. "Plocha bude přibližně o 100 metrů čtverečních větší než současné tržiště. Podle smlouvy s městem musíme trhovcům umožnit stejné podmínky, jako mají nyní," řekl Langer.