První exempláře nových turistických novin uviděli lidé již v sobotu v Malé Skále, kde se otevřela nová rekreační sezona v Českém ráji. Řekl to spolupracovník Sdružení Český ráj Pavel Charousek. “Barevné turistické noviny vychází v nákladu 10 000 kusů a zhruba dvě třetiny nákladu půjdou do stánků a obchodů s tiskem,“ dodal Charousek. Noviny obsahují 16 stran tipů a informací.

V osmistránkové příloze čtenáři najdou seznam zábavních a dalších akcí od května až do září. Nechybí mezi nimi Staročeské trhy, řezbářské sympozium, jízdy parního vlaku, hudební festivaly, sympozium Kámen a šperk v Českém ráji, Móda sedmi století, Slamák, Benátská noc, Gotická bitva nebo Svatováclavská jízda.

V novinách za 18 korun jsou také údaje o poskytovaných službách, mapka s trasami a jízdními řády turistických autobusů, cyklotrasy a rady pro cykloturisty. Turisté se rovněž dozvědí, kde získat slevy na vstupném, a kde se v Českém ráji točily slavné české filmy. Turistické noviny vydala turnovská radnice ve spolupráci se Sdružením Český ráj.