K Mazurovým chalupám i Výskytu

Jako tradičně jsou i letos pro návštěvníky připraveny dvě městské, časově nenáročné trasy. „Za doprovodu zvukového komentáře přibližují historickou i moderní tvář krajského města. Vláček do města vyjede denně místo pondělí – pokud na tento den nepřipadá státní svátek - s odjezdy od 14 do 17 hodin. Tradičním nástupním i výstupním místem je parkoviště u Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží," potvrdila mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Loni navíc začal vláček zajíždět i do příměstských lesů, v tom hodlá hradecký dopravní podnik pokračovat i letos. „Po úspěchu loňských jízd do příměstských lesů, v nich budeme i letos pokračovat, a to na dvou trasách a s průvodcem. První trasa povede k Mazurovým chalupám a zpět a návštěvníci si díky ní užijí lesa 2,5 hodiny, druhá pak zájemce zavede k rybníku Výskyt a zpět. Na této trase cestující stráví hodinu a půl," říká vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna. Termíny jízd budou vypisovány vždy na dvouměsíční období. Záleží samozřejmě na počasí, ale podle odhadů města by se z cest vláčkem do lesů s průvodcem mohli cestující těšit od dubna až do října. Od 13. dubna až do května jsou v plánu vždy tři pondělní jízdy pro veřejnost s odjezdy v 9 a ve 12 hodin pro trasu č. 1 a v 15 hodin pro trasu č. 2. Nástupní místo je u zastávky linky devět – Zděná Bouda.

„Čtvrteční jízda bude zadána pro skupinové rezervace, například školky, školy, kluby důchodců a podobně," vysvětluje František Meduna. Kapacita vláčku je 36 míst a rezervaci můžete provést od pondělí do čtvrtka od 9 do 11 na čísle 602 618 438.

Na kolik vyjde jízda vláčkem?
Kratší městské trasy, zelená i červená, vyjdou zájemce od 3 do 12 let na 30 korun, starší dvanácti pak za svezení zaplatí 70 korun. Výhodné rodinné jízdné ve složení dva dospělí a maximálně tři děti do 12 let stojí 120 korun.
Lesní trasa číslo 1 k Mazurovým chalupám je nejdelší a zároveň nejdražší děti ve věku od tří do 12 let vyjde na stokorunu, dospělé potom na dvojnásobek. Důchodci a držitelé karet ZTP zaplatí 150,-.  Trasa číslo 2 k rybníku Výskyt stojí děti 70,-, dospělé 150,- a důchodce spolu s držiteli průkazů ZTP rovnou stovku.

Michaela Zumrová